Strona główna / Szkolenia i konferencje / Konferencje / XIV Ogólnopolska Konferencja Wieczystoksięgowa

XIV Ogólnopolska Konferencja Wieczystoksięgowa

"Księgi wieczyste i hipoteka w praktyce sądowej i bankowej" w dniach 13-14 marca 2017 r.

WK 2017 f

Fundacja Hipoteczna, we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości, w latach 2001-2016 zorganizowała już trzynaście edycji Ogólnopolskiej Konferencji Wieczystoksięgowej. Ideą tej inicjatywy jest doroczne podsumowanie funkcjonowania nowych przepisów w praktyce oraz zmierzenie się z problemami obrotu w możliwie najszerszym gronie: orzeczników wieczystoksięgowych, bankowców, notariuszy, ubezpieczycieli, praktyków upadłościowych oraz prawników z zewnętrznych kancelarii zajmujących się obsługą biznesu hipotecznego. Celem również było i nadal jest stworzenie forum wymiany poglądów i podsumowania doświadczeń między sędziami i referendarzami sądowymi a użytkownikami ksiąg wieczystych, co skutkuje usprawnieniem postępowań wieczystoksięgowych, mających z kolei decydujący wpływ na jakość zabezpieczeń i rynek hipoteczny.

Z perspektywy czasu możemy stwierdzić, iż cel ten - dzięki owocnej współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości - udaje się zrealizować.

 

 

Prezentacje z XIV Konferencji Wieczystoksięgowej

 

 

Partner Merytoryczny

 

Patronat medialny

 

W trakcie Konferencji będzie można nabyć publikacje Wydawnictwa C.H.Beck, m.in. książkę autorstwa dr Agnieszki Tułodzieckiej, Izabeli Heropolitańskiej, sędzi Katarzyny Hryćków-Mycki, r.pr. Paweła Kuglarza, pt. "Ustawa o księgach wieczystych i hipotece oraz przepisy związane. Komentarz"

Komentarz ustawy o księgach wieczystych i hipotece oraz przepisów związanych zawiera omówienie przepisów ustawy z dnia 6.7.1962 r.  – o księgach wieczystych i hipotece. Publikacja zawiera wyczerpujące omówienie wszystkich przepisów ustawy. Napisana jest przez praktyków w związku z czym wyróżnia się praktycznym odniesieniem do rzeczywistych problemów jakich ustawa o księgach wieczystych i hipotece nastręcza uczestnikom rynku. Ponadto, komentarz obejmuje istotne akty prawne warunkujące funkcjonowanie zabezpieczeń na nieruchomości przy ich powstawaniu, zmianach, egzekucji, z uwzględnieniem formy, funkcji notariatu i specyfiki procedur bankowych. 

Nowe, 3. wydanie Komentarza prezentuje w sposób wszechstronny dorobek doktryny i judykatury oraz obejmuje – poza wcześniej zamieszczonym i wciąż aktualnym – najnowsze orzecznictwo. Ponadto, zostało uwzględnione aktualne piśmiennictwo z komentowanej dziedziny i dziedzin pokrewnych.

Komentarz do ustawy o księgach wieczystych i hipotece został przygotowany z myślą o praktykach tj. radcach prawnych, adwokatach, sędziach, prawnikach w firmach związanych z branżą nieruchomości czy z instytucjami finansowymi, organach rejestrowych, instytucjach finansowych, a także osobach fizycznych, które w obrocie prywatnym i działalności gospodarczej używają wartości swoich nieruchomości pod zabezpieczenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×