Strona główna / Szkolenia i konferencje / Konferencje / XV Ogólnopolska Konferencja Wieczystoksięgowa

XV Ogólnopolska Konferencja Wieczystoksięgowa

„Księgi wieczyste i hipoteka  w praktyce sądowej i bankowej” w dniach 25-26 października 2018 r.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom praktyków rynku hipotecznego, Fundacja Hipoteczna, we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości, w latach 2001-2017 zorganizowała już czternaście edycji Ogólnopolskiej Konferencji Wieczystoksięgowej, a każda z nich gromadziła ponad 200 osób. Ogólnopolska Konferencja Wieczystoksięgowa jest jedynym tak dużym branżowym wydarzeniem, na którym prezentowane są najpilniejsze zagadnienia praktyki bankowej, najnowsze linie orzecznicze i wnioski legislacyjne usprawniające organizację finansowania,  obrotu nieruchomościami, a także rozwoju tej gałęzi polskiej gospodarki.

Tegoroczna edycja Konferencji zbiega się w czasie z wyjątkowym wydarzeniem, jakim jest 200-lecie uchwalenia przez Sejm Królestwa Polskiego pierwszej polskiej ustawy hipotecznej, co miało miejsce w dniu 26 kwietnia 1818 r. Z uwagi na naukowo-legislacyjny charakter i historyczną doniosłość pierwszej ustawy współorganizatorem jubileuszowej edycji Konferencji jest Ministerstwo Sprawiedliwości oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Poniżej znajdą Państwo potrzebne informacje, m.in. program Konferencji, możliwość rejestracji, miejsce Konferencji, jak i hotele w pobliżu.

 

Partner Generalny

 

PROGRAM KONFERENCJI:

 

MATERIAŁY KONFERENCYJNE (dostępne tylko dla zalogowanych uczestników Konferencji):

Brakujące prezentacje zostaną dodane w najbliższych dniach, po uprzednim sprawdzeniu i edycji przez Prelegentów.

 

PODSUMOWANIE POPRZEDNICH KONFERENCJI:

 

RYS HISTORYCZNY PIERWSZEJ USTAWY HIPOTECZNEJ:

 

MIEJSCE KONFERENCJI i HOTELE:

Konferencja odbędzie się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, ul. Dobra 56/66, w sali 316 (3 piętro).
Z Dworca Zachodniego i Centralnego dojadą Państwo autobusem linii 127.

 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×