Strona główna / Szkolenia i konferencje / Spotkania z Listem Zastawnym / II Spotkanie z Listem Zastawnym

II Spotkanie z Listem Zastawnym

Szanowni Państwo,

W dniu 2 grudnia 2014 r. odbyło się II Spotkanie z Listem Zastawnym. Zostało zorganizowane przez Fundację na rzecz Kredytu Hipotecznego, we współpracy z bankami hipotecznymi i przy wsparciu Nomura Bank.

Druga edycja Spotkania z Listem Zastawnym to kolejne z serii spotkań, zapoczątkowanych w październiku 2014 r., poświęconych promocji polskich listów zastawnych oraz wymianie najnowszym informacjom z rynku i legislacji. Spotkania przyjęły formułę kolacji biznesowych, będących doskonałą okazją do dyskusji i nawiązania kontaktów wśród emitentów, inwestorów i specjalistów zainteresowanych problematyką listów zastawnych. Grudniowe - spotkanie poświęciliśmy głównie problematyce percepcji atrakcyjności polskich listów zastawnych przez inwestorów.

Zalety inwestowania w listy zastawne to między innymi:

  • Listy zastawne oferują atrakcyjną stopę zwrotu w stosunku do obligacji państwowych, pomimo że obligacje mają przyznany lepszy rating.
  • Po wejściu w życie znowelizowanej ustawy, polskie LZ powinny osiągnąć rating pomiędzy A do AA w zestawieniu z A2 / A- ratingiem obligacji państwowych.
  • Korzyść na stopie zwrotu z LZ może sięgnąć od 20 do 40 bps w obecnych warunkach rynkowych.
zaproszenie na II Spotkanie z Listem Zastawnym
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×